League Fixtures 2022

  • UNDER 12 GROUP 1
  • UNDER 12 GROUP 2
  • UNDER 12 GROUP 3
  • UNDER 14 GROUP 1
  • UNDER 14 GROUP 2
  • UNDER 14 GROUP 3
  • UNDER 16 GROUP 1
  • UNDER 16 GROUP 2
  • UNDER 16 GROUP 3
  • MINOR GROUP 1
  • MINOR GROUP 2
  • MINOR GROUP 3
  • NORTH CORK JUNIOR LEAGUE GROUP 1
  • NORTH CORK JUNIOR LEAGUE GROUP 2
  • NORTH CORK JUNIOR LEAGUE GROUP 3
  • TBC
[fixturetable title=’UNDER 12 GROUP 1′]
       
Round 1 Mon April 4th
ADB VBye
St Peters 0-1V1-0Banteer
Mallow Avondhu5-05V4-04Killavullen
Round 2 Mon April 18th
ByeVKillavullen
Banteer1-0V0-1Mallow Avondhu
ADB1-0V0-1St Peters
Round 3 Mon May 2nd
St PetersVBye
Mallow Avondhu2-07V0-06ADB
Killavullen1-0V0-1Banteer
Round 4 Mon May 16th
ByeVBanteer
ADBVKillavullen
St Peters0-1V1-0Mallow Avondhu
Round 5 Mon May 30th
Mallow AvondhuVBye
KillavullenVSt Peters
Banteer VADB
UPDATED 15/05
[fixturetable title=’UNDER 12 GROUP 2′]
      
Round 1 Mon April 4th
St Mary's1-0V0-1Kanturk
Mallow Duhallow3-10V7-03Dromtariffe
Mitchelstown2-8V1-02Ballycastle
Round 2 Mon April 18th
Kanturk2-00V2-09Ballycastle
Dromtariffe 0-1V1-0Mitchelstown
St Mary's1-0V0-1Mallow Duhallow
Round 3 Mon May 2nd
Mallow Duhallow1-0V0-1Kanturk
Mitchelstown1-03V2-04St Mary's
Ballycastle1-0V0-1Dromtariffe
Round 4 Mon May 16th
KanturkVDromtariffe
St Mary's3-08V2-04Ballycastle
Mallow Duhallow0-1V1-0Mitchelstown
Round 5 Mon May 30th
MitchelstownVKanturk
BallycastleVMallow Duhallow
Dromtariffe VSt Mary's
UPDATED 15/05
[fixturetable title=’UNDER 12 GROUP 3′]
      
Round 1 Mon April 4th
Mourneabbey1-03V3-01Kilshannig
Kildorrery1-01V2-04Castlemagner
Knocknagree5-03V2-04Newmarket
Round 2 Mon April 18th
Kilshannig0-1V1-0Newmarket
Castlemagner3-05V2-04Knocknagree
Mourneabbey1-0V0-1Kildorrery
Round 3 Mon May 2nd
Kildorrery0-1V1-03Kilshannig
Knocknagree0-1V1-0Mourneabbey
Newmarket 1-0V0-1Castlemagner
Round 4 Mon May 16th
KilshannigVCastlemagner
MourneabbeyVNewmarket
KildorreryVKnocknagree
Round 5 Mon May 30th
KnocknagreeVKilshannig
NewmarketVKildorrery
CastlemagnerVMourneabbey
UPDATED 11/05
[fixturetable title=’UNDER 14 GROUP 1′]
      
Round 1 Mon April 11th
Banteer0-1V1-0Kildorrery
KilshannigVMallow
ADB0-1V1-0Mourneabbey
Round 2 Mon April 25th
Kildorrery6-07V6-11Mourneabbey
Mallow 1-0V0-1ADB
Banteer 0-1V1-0Kilshannig
Round 3 Mon May 9th
Kilshannig VKildorrery
ADB1-0V0-Banteer
MourneabbeyVMallow
Round 4 Mon May 23rd
KildorreryVMallow
BanteerVMourneabbey
Kilshannig VADB
Round 5 Mon June 6th
ADBVKildorrery
MourneabbeyVKilshannig
MallowVBanteer
UPDATED 09/05
[fixturetable title=’UNDER 14 GROUP 2′]
      
Round 1 Mon April 11th
Dromtariffe 0-1V1-0St Mary's
St Peters 4-09V5-05Glanworth
Abhainn Dalla 6-07V5-04Killavullen
Round 2 Mon April 25th
St Mary's1-0V0-1Killavullen
Glanworth1-0V0-1Abhainn Dalla
Dromtariffe5-08V4-14St Peters
Round 3 Mon May 9th
St Peters0-1V1-0St Mary's
Abhainn Dalla 1-0V0-1Dromtariffe
KillavullenVGlanworth
Round 4 Mon May 23rd
St Mary'sVGlanworth
Dromtariffe VKillavullen
St PetersVAbhainn Dalla
Round 5 Mon June 6th
Abhainn Dalla VSt Mary's
KillavullenVSt Peters
GlanworthVDromtariffe
UPDATED 10/05
[fixturetable title=’UNDER 14 GROUP 3′]
      
Round 1 Mon April 11th
MitchelstownVBye
CastlemagnerVMallow BMay 17th
Knocknagree 0-1V1-0Ballycastle
Round 2 Mon April 25th
Ballycastle VBye
Mallow B0-1V1-0Knocknagree
Mitchelstown 1-0V0-1Castlemagner
Round 3 Mon May 9th
Castlemagner VBye
Knocknagree VMitchelstown
Ballycastle VMallow B
Round 4 Mon May 23rd
Mallow B VBye
MitchelstownVBallycastle
CastlemagnerVKnocknagree
Round 5 Mon June 6th
Knocknagree VBye
BallycastleVCastlemagner
Mallow BVMitchelstown
UPDATED 12/05
[fixturetable title=’UNDER 16 GROUP 1′]
      
Round 1 Wed April 27th
KillavullenVBye
Kilshannig VMallow
Mourneabbey1-0V0-1Dromtariffe
Round 2 Wed May 4th
Dromtariffe VBye
MallowVMourneabbey
KillavullenVKilshannig
Round 3 Wed June 29th
Kilshannig VBye
MourneabbeyVKillavullen
Dromtariffe VMallow
Round 4 Wed July 6th
Mallow VBye
KillavullenVDromtariffe
KilshannigVMourneabbey
Round 5 Wed July 13th
MourneabbeyVBye
Dromtariffe VKilshannig
Mallow VKillavullen
UPDATED 21/04
[fixturetable title=’UNDER 16 GROUP 2′]
      
Round 1 Wed April 27th
St Peters 1-0V0-1St Mary's
Banteer 5-06V6-12Knocknagree
Glanworth1-0V0-1ADB
Round 2 Wed May 4th
St Mary's0-1V1-0ADB
Knocknagree 6-02V4-11Glanworth
St Peters 1-0V0-1Banteer
Round 3 Wed June 29th
Banteer VSt Mary's
GlanworthVSt Peters
ADBVKnocknagree
Round 4 Wed July 6th
St Mary'sVKnocknagree
St Peters VADB
Banteer VGlanworth
Round 5 Wed July 13th
GlanworthVSt Mary's
ADBVBanteer
KnocknagreeVSt Peters
UPDATED 10/05
[fixturetable title=’UNDER 16 GROUP 3′]
      
Round 1 Wed April 27th
Abhainn Dalla VBye
Kildorrery4-04V1-10Castlemagner
Ballycastle0-1V1-0Mitchelstown
Round 2 Wed May 4th
MitchelstownVBye
Castlemagner5-03V1-08Ballycastle
Abhainn Dalla 1-0V0-1Kildorrery
Round 3 Wed June 29th
Kildorrery VBye
BallycastleVAbhainn Dalla
MitchelstownVCastlemagner
Round 4 Wed July 6th
CastlemagnerVBye
Abhainn DallaVMitchelstown
KildorreryVBallycastle
Round 5 Wed July 13th
BallycastleVBye
MitchelstownVKildorrery
CastlemagnerVAbhainn Dalla
UPDATED15/05
[fixturetable title=’MINOR GROUP 1′]
      
Round 1 Sun July 10th 2022
Round 2 Wed July 20th
Round 3 Wed Aug 10th
Round 4 Wed Aug 24th
Round 5 Wed Sept 7th
UPDATED
[fixturetable title=’MINOR GROUP 2′]
      
Round 1 Sun July 10th
Round 2 Wed July 20th
Round 3 Wed Aug 10th
Round 4 Wed Aug 24th
Round 5Wed Sept 7th
UPDATED
[fixturetable title=’MINOR GROUP 3′]
      
Round 1 Sun July 10th
Round 2 Wed July 20th
Round 3 Wed Aug 10th
Round 4 Wed Aug 24th
Round 5Wed Sept 7th
UPDATED
[fixturetable title=’NORTH CORK JUNIOR LEAGUE GROUP 1′]
      
Round 1 Sat April 9th
Abhainn Dalla 1-0V0-1Dromtariffe
MallowVFuncheon GaelsMay 17th
Round 2Fri April 22nd
Dromtariffe 3-19V4-08Mallow
Funcheon GaelsVAbhainn Dalla
Round 3 Sat May 7th
Mallow0-1V1-0Abhainn Dalla
Funcheon Gaels7-07V7-07Dromtariffe
UPDATED 12/05
[fixturetable title=’NORTH CORK JUNIOR LEAGUE GROUP 2′]
       
Round 1Sat April 9th
KillavullenVBye
Kilshannig2-05V2-06Knocknagree
St Peters 1-0V0-1Araglendesmonds
Round 2 Fri April 22nd
Araglendesmonds BuiVBye
Knocknagree3-08V2-07St Peters
Killavullen0-1V1-0Kilshannig
Round 3 Sat May 7th
Kilshannig VBye
St Peters1-0V0-1Kilavullen
Araglendesmonds BuiVKnocknagree
Round 4 Fri May 20th
Knocknagree VBye
KillavullenVAraglendesmonds Bui
KilshannigVSt Peters May 15th
Round 5Thurs June 2nd
St Peters VBye
Araglendesmonds BuiVKilshannig
KnocknagreeVKillavullen
UPDATED10/05
[fixturetable title=’NORTH CORK JUNIOR LEAGUE GROUP 3′]
       
Round 1 Sat April 9th
Banteer 1-0V0-1St Mary's
Glanworth1-0V0-1Grange
Round 2 Fri April 22nd
St Mary'sVGrange
Banteer4-05V1-10Glanworth
Round 3 Sat May 7th
Glanworth1-0V0-1St Mary's
Grange 0-1V1-0Banteer
UPDATED 15/05
[fixturetable title=’TBC’][table “0” not found /]
    Copyright North Cork Ladies Football 2018